První den turnaje HANT Trophy ve Skalici - ve vedení dva cizinci

První den turnaje HANT Trophy ve Skalici - ve vedení dva cizinci

Letošní ročník Czech PGA Tour už má zřejmě mizerné počasí předplacené. Dnešní první den turnaje ve slovenské Skalici provázel déšť na střídačku s přeháňkami. Přesto se na úroveň paru či pod ni podívalo mnohem více hráčů než před týdnem na Kaskádě.

Nejlepší číslo (70, -2) přinesl Slovák Peter Švajlen a ke svému výkonu dodal: „Sám jsem mile překvapený ze svého dnešního výkonu. Po odpalu jsem vždy mohl atakovat vlajku, nikde jsem se nedostal do problémů. Zvládl jsem i počasí, krom pětiparu č. 15 kde nás chytil fakt liják, jsem měl pocitově skoro slunečno. Cílem pro další dny musí být zopakování dnešního výkonu. Jsem rád, že už nebojuju sám se sebou jako na Kaskádě ale s hřištěm“, dodal sympatický Slovák. Stejný výkon dosáhl ještě Holanďan Sven Maurits.

Nejdivočejší skórkartu přinesl do klubovny Ondřej Lieser. Od eagla na 15. jamce přes dva berdíky až po dvě bogey a jeden double-bogey stačí celkový even par na dělené 8. místo.

Slušný golf, minimálně v první devítce, předváděl stále se zlepšující Roman Šebrle. Greeny zasahoval zpravidla v regulaci, kde to šlo, zkoušel útočit, avšak tradiční potíží se ukázalo patování při rychlosti 8,5 – spousta nedohraných balonů. Druhá devítka už byla trochu složitější, a tak celkové číslo pro dnešek činí 79, dělené 44. místo, jednu ránu od cutu. To potvrzuje stoupající tendenci a postupnou ztrátu respektu z „velkého“ golfu. Možná sledovanější než sportovní výsledek byla tentokrát Romanova výstroj, otázka reklam byla široce přetřásaná. Jak je patrné i z fotografie, Roman žádné reklamy neměl a tak tomu bude až do vyřešení jeho statusu.

Průběžné výsledky bylo možné sledovat na zde online, a to i po 9. a po 15. jamce.

Turnaj zítra pokračuje druhým dnem, po němž následuje cut a postup pro nejlepších 40 hráčů do úterního finále. Turnaj se hraje o 500.000,-Kč, resp. o 18.500,- Eur.

 

Na fotografii průběžně vedoucí Peter Švajlen.


Generální partner


Online Leaderboard

ProGolf Tour

HráčCelkem
. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
T. .
ProGolf Tour Online Leaderboard


Order of Merit

Czech PGA Tour 2018

HráčBody
1. KOŘÍNEK. A30 000
2. LIESER. O12 500
3. WINKLER. F12 500
4. TINTĚRA. L7 000
5. MUTHREICH. M7 000
6. ZIEMER. M5 000
7. GRUBER. R5 000
Tour 2018
Hledat:
 
∧   nahoru   ∧