PGM 2016 - po prvním dni v čele Ondřej Lieser

V proměnlivém počasí, avšak na podzim velmi příjemném, vyrazili dnes golfisté k prvnímu kolu milionového turnaje Prague Golf Masters 2016 na hřišti Prague City Golf ve Zbraslavi.

Nejlépe se se skvěle připraveným hřištěm vypořádal Ondřej Lieser. Ke své hře stručně poznamenal: „Startoval jsem až když přestalo pršet. Nemohl jsem se dnes moc spolehnout na patování, takže jsem musel přesně přihrávat. Pokud jsem byl od jamky víc než jeden a půl metru, byl jsem v problémech. Občas mi nešel drajv, občas zase železa, ale vždycky jsem se z toho naštěstí další ranou dostal. Krizová šňůra mi přišla na jamkách 12 – 14. Bogey na dvanáctce, na třináctce jsem si chtěl ránu vzít zpátky, ale byl z toho trojpat a tedy par. Na čtrnáctce jsem se už viděl ve vodě, ale naštěstí to dopadlo dobře a patoval jsem do birdie, ale nechal jsem pat krátký a za par jsem byl hodně rád! Jinak jsem s hrou i výsledkem spokojen.“

Na osm desítek hráčů obsahovala startovní listina turnaje Prague Golf Masters 2016 by Prague Golf Team and by CzechOne. Drtivou většinu pole tvořili čeští profesionálové, kteří z větší části tímto turnajem uzavírali letošní českou sezonu. Zpestřením startovky jsou tři desítky zahraničních profesionálů, čtyři amatéři a jedna žena. O obtížnosti podmínek nejlépe vypovídá, že se jenom 4 borci dostali pod par hřiště.

Prize-money činí rovný milion korun (37.000 eur), z čehož si vítěz odnese rovných 200.000,-. Turnaj zítra pokračuje druhým kolem, po němž následuje cut pro 40 nejlepších, kteří postoupí do pátečního finálového kola.