Duo Robinson - Forgione získalo karty na N.I. Open. Padl rekord Mstětic

Finálové kolo Race to Irish Challenge ovládl v rekordu mstětického hřiště Brit Robinson

Desítka golfistů ze tří zemí se utkala ve finálovém kole Race to Irish Challenge v Mstěticích u Prahy o dvě divoké karty na severoirský turnaj. A nejlépe se vedlo Britům, v rekordu hřiště zvítězil s počtem 64 ran Liam Robinson, následovaný svým parťákem s flightu Michele Forgionem, který zaostal o tři rány. Skvěle si vedl i Roman Šebrle, který zdolal hřiště v Mstěticích u Prahy v paru a dělí třetí místo.

V poměrně větrném, ale jinak ideálním počasí se hrál golf výborné úrovně. Neztratili se ani Češi, Roman Šebrle s parem, stejně jako jeho kolega z flightu Robert Schovánek. První dvě místa a divoké karty na turnaj Challenge Tour na hřišti Ballymena v Severním Irsku ale berou Britové.

Oba nejlepší ve stejném flightu

Se skóre -8 vyhrál Liam Robinson „Byl to dobrý den, od začátku se mi hrálo dobře. Už na první jamce jsem skóroval, pak i na třetí a čtvrté. Dá se říct, že jsem neměl slabou chvíli,“ řekl po skončení hry vítěz. Ten ocenil, že šel ve flightu s krajanem a kamarádem Michele Forgionem. „Mohli jsme si při hře pomoci, podpořit se,“ doplnil vítěz pocházející z Oxfordshire.

Během finálového kola skóroval osm birdie a je prvním hráčem v historii mstětického hřiště, který zahrál 64 ran. A mohlo být ještě lépe. Zřejmě už s vidinou vítězství pokazil jednoduchou příhru na poslední jamce a nakonec ji zahrál v paru.

Šebrle litoval trefené biozóny

Dělené třetí místo patří Romanu Šebrlemu. Po odehrání 18 jamek byl poměrně spokojený. „Celkově to šlo, škoda deváté jamky, kde jsem trefil biozónu a bogey na dvanáctce a osmnáctce. Pak mohlo být ještě lépe. Poslední týden ale cítím, že je to docela dobré, tak snad se to posune zase o kousek dál,“ podotkl.

Hřiště bylo po nedávných lijácích dobře připravené. „Bylo ve velmi dobré kondici, i díky nasazení mstětických. Poděkovat musíme i golfovému pánubohu, že vyšlo i počasí,“ uzavřel promotér turnaje Pavel Krenk.

Oba Britové tak získávají divokou kartu na Chalenge Tour, vítěz Robinson má navíc úhradu zpátečních letenek.

Finálový turnaj Race to Irish Challenge byl specifický i tím, že hráči neplatili startovné ale každý obdržel příspěvek ve výši 2.000,- Kč.

Příštím podnikem promotéra Česká 1 je soustěž TEAM PRO MatchPlay 25. a 26. července, ke které již běží přihlašování.